Kszj Óvoda
img not found!
img not found!

Keresztelő Szent János Óvoda - Zsámbék

"Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket!"
Mt 10,14

KSZJ OVI

Csapatépítő kirándulás Martonvásáron

Az óvodai dolgozók csapatépítő kirándulása Márton atyával

Az előttünk álló év megalapozására, valamint az új munkatársakkal való kötetlenebb megismerkedésre augusztus végén csapatépítő kirándulást tettünk Márton atyával Martonvásárra, a grófnők városába. A helyszín megválasztása jelképes, hiszen idén ünnepeljük Brunszvik Teréz grófnő születésének 250.évfordulóját. Ő volt az első magyarországi óvoda, az Angyalkert megalapítója, a kisded óvás és nevelés apostola.
Remek, napsütéses időben érkeztünk meg a Brunszvik kastély parkjába. Az itt található családi kápolna megtekintése után Kriszti röviden elmesélte nekünk hogyan került a Brunszvik család Martonvásárra, ahol egy gyönyörű neogótikus kastélyt, körülötte pedig egy valóságos földi paradicsomot hoztak létre. Megtudtuk azt is, hogy milyen szoros barátság fűzte a családot Beethovenhez, melynek emlékére nyaranta felcsendülnek a zeneszerző melódiái a parkban található szabadtéri színpadon. A kastély parkjában tett sétán valamennyiünk kedvence egy hatalmas mocsári fenyő volt, mely a fát körülvevő léggyökereivel már messziről odavonta tekintetünket. Le is
telepedtünk egy közeli tisztáson tízóraira, majd egy játék keretében megosztottunk magunkról olyan érdekességeket, gondolatokat, melyek egy mindennapi munkakapcsolatban nem mutatkoznak. 
Ezután átsétáltunk az Óvodamúzeumba, mely Brunszvik Teréz által 1828-ban Budán létrehozott első magyar óvodától az 1960-as évek napközi-otthonos óvodájáig mutatja be az óvodaügyet és főbb pedagógiai irányzatokat korabeli tárgyakon, dokumentumokon, játékokon keresztül. Többen első ízben jártunk e múzeumban,
mely gazdag gyűjteményével és az azt bemutató múzeumpedagógus rendkívüli felkészültségével mindannyiunkat lenyűgözött. A kirándulás egy közeli vendéglőben elfogyasztott közös ebéddel zárult. Majd kissé megfáradva, de élményekkel gazdagon érkeztünk Zsámbékra.
Köszönjük Krisztinek és Márton atyának ezt az emlékezetes napot!